Diskusie v Bratislave každý štvrtok

Celý prvý pol rok 2019 prebiehali diskusie v Košiciach. Na podnet od mnohých našich členov aj nečlenov, sme sa rozhodli na druhý pol rok 2019 presunúť diskusie z Košíc do Bratislavy. Veríme, že sa vám diskusie na rôzne témy budú páčiť.

O čo v diskusiách pôjde?

Správcovia a predsedovia spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov to pri výkone správy bytového domu nemajú jednoduché. Nielenže pri tejto činnosti ide o prácu s ľuďmi, ale za každý krok v prospech vlastníkov bytov a nebytových priestorov musia viesť nadštandardnú zodpovednosť. Musia mať prehľad nielen o aktuálnych právnych predpisoch, ale aj o moderných trendoch v oblasti obnoviteľných zdrojov energie, ekonomiky, obnovy a rekonštrukcie, odpadovom hospodárstve a musia byť zorientovaní aj v mnohých iných oblastiach.

V záujme zvyšovania vzdelanosti správcov a funkcionárov spoločenstva vlastníkov bytov a nebytových priestorov, teda predsedov a členov rady, sme sa rozhodli pokračovať v diskusiách aj v Bratislave. V druhom polroku 2019 v Dome kultúry Zrkadlový háj v Petržalke v Bratislave sa už teraz môžete tešiť na sériu diskusných fór. Podľa vopred pripraveného harmonogramu sa každý štvrtok v čase od 14:00 do 18:00 budete môcť zúčastniť moderovanej diskusie na konkrétnu tému. Diskusia bude vedená odborníkmi z danej oblasti a odpovedia na všetky otázky, ktoré vás zaujímajú a trápia.

Podmienky účasti

Členovia Združenia pre lepšiu správu bytových domov majú vstup bez poplatku. Pre nečlenov je vstup na diskusné fórum spoplatnené sumou 10 eur na osobu.

Ide však o vstupné na celé fórum, nie na konzultáciu. Účastník teda môže byť prítomný počas celých štyroch hodín za tento malý poplatok. Vzhľadom na obmedzený počet možných účastníkov, je nutné sa na konkrétny dátum diskusie registrovať prostredníctvom registračného formulára. Nájdete ho v detaile každého popisu seminára. Účastník sa považuje za registrovaného až po vykonaní úhrady poplatku, prípadne členského príspevku (neplatí pre členov ZLSBD).

Pre registrovaných účastníkov je pripravené malé občerstvenie.

Informácie o konaní diskusných fór

Dom kultúry Zrkadlový háj
Rovniankova 3 (miestnosť č. 066)
051 02 Bratislava

Tešíme sa na vás každý štvrtok od 14:00 do 18:00, počínajúc 19. septembrom 2019.

Výhody členov ZLSBD na správnych diskusiách:

  • bezplatný vstup na každú diskusiu
  • uprednostnenie v prípade registrovania vyššieho počtu účastníkov
  • písacie potreby a poznámkový blok
Dátum
Názov diskusie
Diskutujúci
Počet voľných miest

Mohlo by vás tiež zaujímať

Odpočty spotreby vody a tepla sa blížia. Aké sú povinnosti vlastníkov a správcov?

19. 12. 2019 - ista Slovakia, s. r. o.

Rozhranie rokov je obdobím, kedy sa v bytových domoch realizujú koncoročné odpočty meračov tepla a vody, ktoré sú podkladom pre ročné vyúčtovanie.…

Čítať ďalej

Ako sa šomroš domovníkom stal

24. 09. 2018 - Radoslav Tokoš

Celé je to obrovská nehánodná náhoda. Začalo to mojou prvou účasťou na domovej schôdzi, kam som sa vybral, akože ináč, šomrať, frfľať,  jojkať,…

Čítať ďalej